Sitel rośnie jak na drożdżach

opublikowano: 07-10-2014, 00:00

Biuro w Warszawie zatrudnia niemal 800 osób. Potrzebne jest kolejne.

Zwykle firmy zapraszają na konferencję, gdy ogłaszają inwestycję. Sitel, dostawca usług outsourcingowych, uczynił to… po dekadzie. — 10-lecie działalności w Polsce to świetna okazja do zorganizowania pierwszej konferencji prasowej — mówi Piotr Reznar, dyrektor zarządzający Sitel w Polsce. Dostawca usług outsourcingowych ma w warszawskim biurze 680 stanowisk, przy których pracuje niemal 800 osób (jest to możliwe, bo działa 24 godziny na dobę). Sitel Polska ma 12 klientów (m.in. Philips, Haier i LG).

— Warszawa była pierwszym biurem w Europie Wschodniej. Stąd się rozwijaliśmy. Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego otworzymy drugie biuro w Bułgarii i czwarte w regionie. Niewykluczone, że kolejne będzie w Polsce — mówi Christian Steinebach, dyrektor zarządzający na Holandię, Niemcy i Europę Wschodnią. Warszawskie centrum jest jednym z sześciu największych na świecie. Typowe biuro tej firmy ma 300-500 miejsc pracy.

— Tu nie ma wolnej przestrzeni. Będziemy szukać drugiego biura niedaleko stąd. Szybko rośniemy. Rok temu mieliśmy 530 pracowników. Rozważamy też inwestycję w innym mieście, np. Gdańsku — mówi Christian Steinebach.

W ostatnich miesiącach centrum usług wspólnych w Warszawie otworzył TNT Express, który do końca 2015 r. chce mieć ponad 400 pracowników. Centrum usług administracyjnych i marketingowych ma też od tego roku kancelaria Linklaters. W Warszawie w sektorze nowoczesnych usług pracuje 22,3 tys. osób — wynika z badania ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.

Więcej jest tylko w Krakowie (30,6 tys.). Warszawa rośnie jednak wolniej niż inne miasta — w tempie 10-15 proc., podczas gdy Kraków czy Katowice zanotowały ponad 20-procentowe zwyżki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane