Skąd student ma pieniądze?

PAP
03-08-2010, 09:07

954,30 zł na miesiąc - tyle musi wystarczyć przeciętnemu studentowi. Trzy czwarte polskich studentów nie poradziłoby sobie bez pomocy rodziców. Dla jednej piątej to jedyne źródło utrzymania - zaznacza "Metro".

Co pożera studenckie pieniądze? Najwięcej, około jednej trzeciej, opłata dachu nad głową (co ciekawe najmniej, bo 25 proc., wydają na mieszkanie studenci w Warszawie) i jedzenie (22 proc.). Resztę, mniej więcej po równo, studenci dzielą między wydatki związane z nauką, ubraniami i rozrywką.

Statystycznie najwięcej mają studiujący w Warszawie - 1 186, 90 zł. W Poznaniu o 300 zł mniej, w Krakowie o 280 zł, a we Wrocławiu o 200 zł. To dane z ankiety przeprowadzonej przez portal Studente.pl, wśród 1,5 tys. studentów z sześciu największych polskich miast. Więcej szczegółów w dzisiejszym wydaniu "Metra". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Skąd student ma pieniądze?