Skandal z Kevinem Spacey kosztował Netflix 39 mln USD

opublikowano: 23-01-2018, 18:10
aktualizacja: 23-01-2018, 18:13

Netflix wstępnie oszacował, ile kosztował spółkę skandal po ujawnieniu, że grający w jego serialu główną rolę Kevin Spacey jest oskarżany o molestowanie seksualne.

W kwartalnym raporcie Netflix poinformował, że uwzględnił w bilansie 39 mln USD kosztów „niewyemitowanego kontentu, którego zdecydowaliśmy się nie kontynuować”.

Zobacz więcej

youtube.com

Po pojawieniu się oskarżeń wobec Kevina Spacey o molestowanie amerykański serwis streamingowy musiał zastąpić aktora w ostatnim, finałowym sezonie przebojowego serialu „House of Cards”. Netflix musiał także zrezygnować z nieemitowanego filmu biograficznego o amerykańskim pisarzu Gore Vidalu, którego producentem był Kevin Spacey, grający także główną rolę.

Nieoficjalnie wiadomo, że 39 mln USD to koszt jedynie związany z Kevinem Spacey. Netflix musiał także zrezygnować z produkcji, w której gwiazdą był amerykański satyryk Louis CK. On również jest bohaterem skandalu dotyczącego niewłaściwych zachowań seksualnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu