Skanska układa czwarte „Tiramisu”

Paweł Bełowski
opublikowano: 04-09-2017, 22:00

Rozpoczęła się budowa ostatniego etapu Silesia Business Park w Katowicach. Czwarty budynek najbardziej charakterystycznego kompleksu biurowego w stolicy Górnego Śląska zaoferuje ponad 12 tys. mkw.

Zakończenie ostatniego kawałka popularnego „Tiramisu” jest planowane na przełom III i IV kwartału 2018 r. Silesia Business Park jest znany na mapie miasta i z uwagi na oryginalną elewację porównywany przez mieszkańców do tiramisu. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group. — Przestrzeń biurowa Silesia Business Park przyciąga międzynarodowe firmy reprezentujące branżę usług, sektor konsultingowy oraz IT, które chcą rozwijać biznes w Katowicach. To dowód, że coraz więcej firm wiąże przyszłość z tym miastem, ale także świadectwo, że młodzi ludzie znajdują tutaj atrakcyjną pracę i dobre miejsce do życia — mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. Kompleks Silesia Business Park będzie się składał z czterech bliźniaczychbudynków biurowych o wysokości 52 m (licząc od poziomu garaży), a powierzchnia najmu każdego wyniesie około 12 tys. mkw. Wznoszony czwarty budynek (D) wzbogaci kompleks o 12 kondygnacji naziemnych i dwupoziomowy parking. Jak zapowiada Skanska, każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Oprócz ekologicznego charakteru obiektów atrakcją dla użytkowników są udogodnienia. „Tiramisu” oferuje pracownikom biur centrum medyczne oraz plenerową siłownię, a od września 2017 r. również przedszkole. Dojazd do pracy ułatwia usytuowana między budynkami kompleksu stacja popularnego w Katowicach roweru miejskiego City By Bike. Dojeżdżający do Katowic pociągiem mogą wypożyczyć rower ze stacji na dworcu i dojechać do Silesia Business Park w zaledwie 10 minut. W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Bełowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Skanska układa czwarte „Tiramisu”