Skanska wybuduje nowy hotel

Adam Brzozowski
30-04-2001, 00:00

Skanska wybuduje nowy hotel

Skanska wybuduje w Warszawie pięciogwiazdkowy hotel przy al. Jana Pawła II. Obiekt powstanie nieopodal Atrium Biznes Center i dołączy do trzech budynków zarządzanych już przez Skanska w tym rejonie stolicy. Szczegółowe informacje na temat planowanej inwestycji, w tym kosztów jej realizacji, podane zostaną przez inwestora 10 maja.

Na 10 maja zapowiedziano ogłoszenie informacji na temat budowy w Warszawie kolejnego ekskluzywnego hotelu przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II. Wcześniej inwestor nie ujawniał kosztów realizacji planowanej inwestycji.

4 razy Skanska

Wykonawcą budynku będzie Skanska. Nowy hotel ma być ostatnim z czterech obiektów, budowanych i zarządzanych przez Skanska w tej części Śródmieścia.

Budynek zaprojektowany został przez stołeczną pracownię Kazimierski i Ryba — Architekci.

— W 20-piętrowym budynku powstanie 330 jednostek hotelowych (pokoi oraz kilkupokojowych apartamentów). Na pierwszej, bazowej kondygnacji zbudowana zostanie restauracja z dwoma kuchniami, bar kawowy i powierzchnie handlowo-usługowe. Główne wejście hotelu będzie zwrócone w stronę al. Jana Pawła II, drugie zaplanowane jest od ulicy Ciepłej, gdzie zlokalizowany zostanie postój taksówek. Nowością wśród warszawskich hoteli będzie przestrzenna, dwukondygnacyjna sala balowa — opowiada Andrzej Ryba z firmy Kazimierski i Ryba — Architekci.

Amerykański klasyk

Projekt kolejnego ekskluzywnego hotelu w Warszawie powstał przy współpracy stołecznych architektów z Johnem Portmanem, uznawanym za klasyka amerykańskiej architektury.

— Na uwagę zasługuje zaprojektowana w hotelu przestrzenna recepcja i hall o dwóch kondygnacjach. W obiekcie będzie dwukondygnacyjne zaplecze konferencyjne z salami bankietowymi. Na tarasie umieszczone zostaną rzeźby Johna Portmana — dodaje Andrzej Ryba.

Obiekt hotelowy będzie składał się z dwóch skrzydeł — rozłożonych przy al. Jana Pawła II i na ul. Grzybowskiej. Oba połączone będą szklanym przejściem w formie tuby.

Gmina Warszawa Centrum wydała już pozwolenie na budowę hotelu. Realizacja inwestycji potrwa na 2-3 lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skanska wybuduje nowy hotel