Skarbiec liczy na 13 mln zł ze składek

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 12-05-1999, 00:00

Skarbiec liczy na 13 mln zł ze składek

Do OFE Skarbiec Emerytura przystąpiło dotychczas prawie 115 tys. członków. Blisko połowa z nich to osoby do 29. roku życia.

Ze 115 tys. podpisanych umów już ponad 100 tys. zweryfikował ZUS. Tylko 289 z nich zostało odrzuconych.

— Osiągnęliśmy już 20 proc. planowanej liczby klientów. Docelowo do końca 1999 roku chcemy mieć 500 tys. członków — zapowiedział wczoraj Krzysztof Telega, prezes PTE Skarbiec Emerytura. Spodziewa się on, że w maju do kasy funduszu wpłynie ze składek członków około 13 mln zł.

Skarbiec chce pełnić aktywną rolę w konsolidacji funduszy emerytalnych, która może się zacząć już w drugiej połowie roku.

— Konsolidacja na poziomie sprzedaży już się rozpoczęła — podkreśla Krzysztof Telega.

Świadczy o tym przejęcie przez firmę sieci sprzedaży dwóch towarzystw emerytalnych, które nie otrzymały licencji od UNFE (są to Cigna-BWE PTE, Daewoo Energetyka PTE, PTE Opoka czy KPTE Razem). Skarbiec Emerytura przejął 70 proc. sieci jednego PTE i 100 proc. innego, w sumie 3,5 tys. osób. Prezes nie chciał jednak podać nazw tych firm.

Obecnie dla funduszu Skarbca, jak informuje Romana Rucińska, wiceprezes towarzystwa, pracuje 12 tys. 163 akwizytorów. Akwizytor rekordzista podpisał dotychczas 300 umów w ciągu jednego miesiąca. W ostatnich badaniach przeprowadzonych wśród akwizytorów funduszy przedstawiciele OFE Skarbca uplasowali się w trójce najlepszych pod względem jakości usług.

W zarządzaniu aktywami OFE Skarbiec Emerytura będzie korzystać z know-how Commerzbanku.

Ryszard Jach, wiceprezes odpowiedzialny za inwestycje, zapowiedział, że wiodącą część portfela inwestycyjnego OFE zajmą papiery dłużne Skarbu Państwa oraz bony pieniężne NBP. Inwestycje w akcje czołowych polskich spółek publicznych wyniosą od 10 do 20 proc. wartości portfela w pierwszym okresie. Wiceprezes Jach nie wyklucza, że po prywatyzacji, szczególnie sektora petrochemicznego, inwestycje w akcje przekroczą 20 proc. wartości aktywów OFE. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Skarbiec liczy na 13 mln zł ze składek