Skarbiec pozyskał już ponad 2 mld zł

Michał Śliwiński
opublikowano: 13-10-2000, 00:00

Skarbiec pozyskał już ponad 2 mld zł

TFI BRE Banku zapowiada uruchomienie nowych funduszy

INNOWACJE: TFI Skarbiec, którego prezesem jest Andrzej Dorosz, zaproponował jako pierwszy w Polsce, certyfikaty inwestycyjne zamkniętego funduszu inwestycyjnego. fot. Borys Skrzyński

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec w trzecim roku swojej działalności ulokowało się na pierwszym miejscu w Polsce pod względem zarządzanych aktywów. Nowych klientów chce skusić dodatkowymi funduszami.

Wypracowanie tego wyniku stało się możliwe dzięki funduszowi Skarbiec-Kasa 2, w którym pod zarządzanie jest oddane ponad 1,4 mld zł. Z ulokowanych w tym funduszu aktywów raz w miesiącu wypłacana jest dywidenda, która opodatkowana jest tylko zryczałtowanym podatkiem od dochodu z dywidend, wynoszącym zaledwie 20 proc. W tym tkwi tajemnica popularności tego typu funduszu, bowiem takie opodatkowanie będzie obowiązywało tylko do końca tego roku. W spółkach, w których odnotowano zysk na poziomie operacyjnym, pobrany podatek od dywidendy będzie można odliczyć od podatku dochodowego naliczanego na ogólnych zasadach.

— Uważamy, że wykorzystaliśmy szansę, jaką dał nam rynek i pokazaliśmy jak mobilne i otwarte na wszystkie korzyści zarobku są fundusze Skarbca — uważa Andrzej Dorosz, prezes TFI SKarbiec

Więcej możliwości

W najbliższym czasie zarządzający TFI Skarbiec zamierzają zaproponować kolejne dwa lub nawet trzy fundusze.

— Następnym funduszem, którego wniosek o zezwolenie jest już w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jest fundusz lokujący w papiery wierzycielskie nominowane w dolarach. Nie wykluczamy również, że niebawem zostaną oferowane certyfikaty inwestycyjne nowego zamkniętego funduszu inwestycyjnego — dodaje prezes Dorosz.

W planach znajduje się również rozszerzenie zasad dystrybucji jednostek uczestnictwa. Już wkrótce jednostki uczestnictwa funduszu będzie można nabywać przy użyciu karty kredytowej, przez bankomat oraz w Internecie.

Silne wsparcie

Akcjonariuszami TFI Skarbiec są BRE Bank, posiadający 51 proc. akcji oraz Algemmeine Deutsche Investment Gesellschaft — 49 proc. akcji.

Towarzystwo działa od lipca 1997 r. i aktualnie oferuje siedem otwartych i dwa zamknięte fundusze inwestycyjne oraz plany systematycznego oszczędzania. Poprzez jeden z funduszy, TFI uczestniczy w trzecio filarowych pracowniczych programach emerytalnych.

Natomiast BRE Bank, większościowy akcjonariusz TFI Skarbiec, planuje w tym roku otworzyć kolejny podmiot zajmujący się zarządzaniem aktywami, tym razem typu Asset Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Skarbiec pozyskał już ponad 2 mld zł