Skoda Auto staje na dwa tygodnie

opublikowano: 18-10-2021, 15:05

W poniedziałek rozpoczęła się dwutygodniowa przerwa w produkcji aut w zakładach Skoda Auto, spowodowana brakiem chipów i innych podzespołów, informuje Reuters.

- Skoda Auto boryka się z dużym niedoborem krytycznych podzespołów, który zmuszał ją do znaczącego ograniczenia produkcji w ostatnich tygodniach – powiedział rzecznik spółki Tomas Kotera.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Czeska spółka chce w okresie przerwy skompletować 10 tys. niedokończonych aut w okresie przerwy, w którym działać będzie jedna linia produkcyjna.

Reuters przypomina, że 7 października Skoda informowała, że może „znacząco zredukować lub nawet zatrzymać” produkcję od 18 października do końca roku z powodu braku chipów.

W niedzielę stowarzyszenie czeskich producentów aut podało, że z powodu braku półprzewodników zbudują oni w tym roku ok. 250 tys. mniej aut niż oczekiwali. Będzie to kosztować czeską branżę motoryzacyjną 200 mld CZK (9,14 mld USD) straconej sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane