Skoda wypuści fabię z pazurem

Łukasz OstruszkaŁukasz Ostruszka
opublikowano: 2014-07-21 00:00

Czeski koncern opublikował szkic trzeciej generacji popularnego modelu Fabia.

„To pierwsza seryjnie produkowana skoda, w której projektanci marki wykorzystali elementy stylistyczne prosto z koncepcyjnego modelu visionC. Swój wkład w końcowy projekt miała także skoda motorsport” — głosi komunikat producenta.

None
None

Skoda przygotowała model o sportowym charakterze, co potwierdza nie tylko grafika, ale także informacje o rozmiarach nowego auta. Trzecia generacja fabii jest o 9 cm szersza i 3 cm niższa. Jeśli ktoś uważał, że dotychczasowe fabie były nudne, to wszystko wskazuje na to, że Czesi wzięli sobie krytykę do serca.

Skoda jest od wielu lat liderem polskiego rynku motoryzacyjnego, a najpopularniejsze u nas są modele Fabia i Octavia. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar podaje, że w pierwszym półroczu 2014 Czesi sprzedali u nas ponad 24 tys. samochodów. W rankingu popularności skoda wyprzedza volkswagena i toyotę.