Skóra gotów podjąć się zadania sformułowania zarządu KGHM

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-02-2006, 19:16

Krzysztof Skóra, czasowo oddelegowany przez radę nadzorczą spółki do pełnienia funkcji prezesa KGHM Polska Miedź SA, powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Lubinie, że jeśli otrzyma zadanie sformułowania zarządu, to podejmie się tego.

Krzysztof Skóra, czasowo oddelegowany przez radę nadzorczą spółki do pełnienia funkcji prezesa KGHM Polska Miedź SA, powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Lubinie, że jeśli otrzyma zadanie sformułowania zarządu, to podejmie się tego.

Zaznaczył jednak, że na piątkowym posiedzeniu rady nadzorczej KGHM, w której porządku obrad znajduje się punkt "zmiany w składzie zarządu", możliwe są różne warianty.

"Może być tak, że będzie to prezes z zewnątrz czy też z regionu. Jeżeli by się okazało, że ja dostanę taką propozycję, żeby formułować zarząd, to podejmę się tego" - oświadczył Skóra. Przyznał, że dokonał już pierwszych zmian kadrowych.

"Powołałem w departamencie public relations na stanowisko głównego specjalisty i pełniącego obowiązki dyrektora - Wacława Szetelnickiego oraz Janusza Cendrowskiego na stanowisko dyrektora nadzoru właścicielskiego i relacji inwestorskich" - powiedział Skóra.

Pytany przez dziennikarzy o nowych pracowników odpowiedział, że Cendrowski jest bezpartyjny, natomiast Wacław Szetelenicki jest członkiem PiS. "Podobnie jak ja" - stwierdził prezes.

Zapowiedział, że inne decyzje kadrowe nastąpią dopiero po zmianach w zarządzie, których ma dokonać rada nadzorcza KGHM na posiedzeniu 24 lutego. "Konieczna będzie reorganizacja biura zarządu i wtedy będą liczniejsze zmiany" - wyjaśnił.

Skóra, który 31 stycznia wszedł do rady nadzorczej KGHM Polska Miedź SA, został następnie 10 lutego przez radę tej spółki delegowany do czasowego pełnienia funkcji prezesa koncernu (na okres nie dłuższy niż 3 miesiące). Tego samego dnia rada odwołała z funkcji prezesa zarządu Polskiej Miedzi Marka Szczerbiaka. Został on doradcą zarządu KGHM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane