Skup akcji nie pomaga notowaniom LC Corp

opublikowano: 28-07-2015, 22:00

Dywidenda byłaby lepiej przyjęta przez inwestorów, uważa analityk. Buy back nie wyrwie kursu z trendu bocznego.

Ponad 3 proc. rósł wczoraj kurs LC Corp, po tym jak spółka opublikowała treść projektu uchwały o skupie akcji własnych, która będzie głosowana na NWZA, zaplanowane na 31 lipca 2015 r. Powtórzyła tym samym informację opublikowaną już 3 lipca 2015 r. Kurs zaczął wtedy rosnąć — z 1,91 zł doszedł nawet do 2,10 zł. Potem jednak ponownie cofnął się poniżej 2 zł, potwierdzając długoterminowy trend boczny. W ciągu trzech ostatnich miesięcy inwestorzy stracili na akcjach spółki ponad 5 proc., w rok zarobili niecałe 3 proc.

Przegłosowanie uchwały jest niemal pewne, bo zgłosiła ją spółka Leszka Czarneckiego, dysponująca niemal połową głosów na WZA. Podczas kwietniowego WZA dało jej to 63 proc. głosów wśród obecnych. Akcje mają być skupowane po cenie do 3 zł, a LC Corp ma przeznaczyć na buy back 268,5 mln zł, ale sam program może przeciągnąć się na trzy lata. Wraz z już skupionymi akcjami program ma objąć do 20 proc. kapitału zakładowego.

— Inwestorzy woleliby dywidendę niż skup akcji. Obawiają się, że skup akcji może nie dojść do skutku lub zostać zrealizowany w niepełnym wymiarze. Tym bardziej że jest to kontynuacja pięcioletniego programu, który wygasa i nie został zrealizowany do końca. Sama spółka jest wyróżniającym się podmiotem w branży deweloperskiej. Nie jest mocno zadłużona, ma niezły cykl konwersji gotówki, ale jest notowana poniżej wartości księgowej — mówi jeden z analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu