Skyline wchodzi do Synerwaya

KSA
opublikowano: 24-06-2008, 00:00

Inwestycyjna spółka kupi akcje i obligacje informatycznej firmy za milion złotych. Synerway odsuwa debiut na New Connect.

Inwestycyjna spółka kupi akcje i obligacje informatycznej firmy za milion złotych. Synerway odsuwa debiut na New Connect.

Niedawno w rozmowie z „PB” Jerzy Rey, prezes Skyline Investment, informował, że spółka do końca czerwca sfinalizuje kilka umów. Na pierwszy ogień poszedł budowlany Instalexport. Teraz giełdowa firma zainwestowała w sektor nowych technologii. Skyline Investment obejmie akcje, stanowiące 14,95 proc. kapitału Synerwaya — firmy, która specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów rezerwacyjnych dla branży turystycznej (m.in. miejsc hotelowych i wycieczek). Zapłaci za nie 0,45 mln zł.

Kolejne 0,6 mln zł Skyline Investment wyda na obligacje zamienne na akcje Synerwaya. Emisja papierów dłużnych ma się odbyć najpóźniej do końca października tego roku, a parytet wymiany będzie uzależniony od wyników spółki. Termin wykupu to 10 maja 2009 r., ale wstępnie ustalono, że do zamiany obligacji na akcje dojdzie w kwietniu przyszłego roku. Skyline Investment ma docelowo kontrolować od 25 do 50 proc. kapitału technologicznej spółki.

Inwestycja w Synerwaya nie była pierwotnie jednym z celów emisyjnych Skyline Investment (spółki, z którymi toczyły się rozmowy, ukryto w prospekcie pod literami A-F), ale Jerzy Rey wspominał ostatnio, że sytuacja rynkowa „zweryfikowała” listę inwestycyjną.

— Uznaliśmy, że perspektywy rozwoju Synerwaya są bardzo obiecujące, dlatego zrezygnowaliśmy z jednego z celów inwestycyjnych oznaczonego w prospekcie literą G — mówi Jerzy Rey.

Synerway wyda pieniądze z emisji głównie na rozwój systemu rezerwacyjnego i ekspansję zagraniczną. Pierwotnie chciał zdobyć finansowanie dzięki debiutowi na New Connect, ale w związku z wejściem inwestora plany odłożył na przyszły rok. W tym roku spółka zamierza osiągnąć 0,35 mln zł zysku operacyjnego przy 2,25 mln zł przychodów. W 2009 r. jej obroty mają się potroić, a zysk operacyjny powinien się zwiększyć sześciokrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skyline wchodzi do Synerwaya