Słabe odbicie po przecenie na Wall Street

opublikowano: 21-09-2021, 16:49

Odbicie po poniedziałkowej przecenie na amerykańskich rynkach akcji trwało krótko. Po kilkunastu minutach sesji indeksy ruszyły w dół.

Dow Jones, który dzień wcześniej stracił ponad 600 pkt., odrabiał we wtorek po ok. godzinie handlu 105 pkt. i rósł o 0,3 proc. S&P500 po największym spadku od maja rósł o 0,1 proc. Nasdaq, tracący ponad 2 proc. na zamknięciu poprzedniej sesji, poprawiał się na początku wtorkowej o 0,2 proc. Popyt przeważał w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Inwestorzy jednak nadal najchętniej kupowali akcje spółek „defensywnych”, czyli najbezpieczniejszych w okresie gorszej koniunktury: dostawców dóbr codziennego użytku, ochrony zdrowia oraz nieruchomości. Podaż przeważała w segmentach energii, materiałowym i przemysłowym. Rosły rentowności obligacji USA o terminie wykupu od 10 lat w górę. Indeks dolara tkwił w miejscu. Drożało złoto. Kurs ropy WTI spadał.

fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum
fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Na rynkach wciąż dominuje niepewność. Inwestorzy czekają na wynik rozpoczynającego się we wtorek dwudniowego posiedzenia FOMC, które może dać odpowiedź na pytanie o termin rozpoczęcia redukcji zakupów na rynku obligacji przez bank centralny. W czwartek natomiast może okazać się, czy Evergrande, drugi chiński deweloper, którego zobowiązania przekraczają ponad 300 mld USD, jest w stanie spłacać swoje długi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane