Słabe wyniki spółek przyczyniły się do spadków w USA

Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego PROTEKTOR Spółka Akcyjna
25-04-2001, 08:16

NOWY JORK (Reuters) - Indeksy giełd w USA spadły w wtorek, ponieważ inwestorzy pozbywali się akcji spółek po gorszych wynikach jednego z czołowych producentów komputerów osobistych, Compaq Computer.

Wyprzedaż nasiliła się szczególnie pod koniec sesji. Wcześniej inwestorzy kupowali akcje w nadziei, że dzięki serii obniżek stóp procentowych sytuacja największej gospodarki świata zacznie się wkrótce poprawiać.

Indeks Nasdaq Composite spadł o 2,07 procent do 2.016,61 punktu, a Dow Jones stracił 0,74 procent i wyniósł 10.454,34 punktu.

Nastroje uległy pogorszeniu, gdy okazało się, że indeks zaufania konsumentów spadł w kwietniu, a kolejne spółki, głównie z sektora nowych technologii podały gorsze wyniki kwartalne.

"Każde dane makroekonomiczne wydają się być dwuznaczne. Gdy spada zaufanie konsumentów, wówczas istnieje szansa na obniżkę stóp procentowych w maju" - powiedział Richard Babson z Babson-United Investment Advisors, firmy która zarządza aktywami o wartości 1,8 miliarda dolarów.

"Jednak jeżeli Fed zredukuje stopy to robi to dlatego, bo wyniki spółek są coraz gorsze" - dodał.

Akcje Compaq Computer spadły o 15 procent. W poniedziałek wieczorem spółka podała, że jej zysk wyniósł 200 milionów dolarów, czyli 12 centów na akcję, podczas gdy analitycy spodziewali się 13 centów na akcję.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego PROTEKTOR Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słabe wyniki spółek przyczyniły się do spadków w USA