Czytasz dzięki

Śląsk bardzo potrzebuje finansistów

DCZ
opublikowano: 07-01-2013, 00:00

Znalezienie głównego księgowego czy dyrektora finansowego jest w krainie kopalń bardzo trudne.

Śląski rynek pracy dla finansistów daleki jest od nasycenia. To wymarzona sytuacja dla osób szukających zatrudnienia, tym bardziej, że w tym regionie ponad 30 proc. rekrutacji dotyczy nowych stanowisk — informuje firma Michael Page Southern Poland. Najbardziej poszukiwani są tam finansiści wyspecjalizowani w kontroli kosztów związanych z R&D, łańcuchem dostaw i logistyką. Wymaga się od nich znajomości podstaw księgowości podatkowej, a także certyfikatów biegłego rewidenta lub ACCA. Istotne jest także udokumentowane doświadczenie w finansach korporacyjnych i w konsolidacji, bo wiele firm ze Śląska planuje wejście na giełdę. Równie ważna jest bardzo dobra znajomość angielskiego. Wyniki raportu Michael Page „Finanse i księgowość. Przegląd wynagrodzeń 2012/2013” pokazują, że wysokie kompetencje pracowników działów finansowychśląscy pracodawcy odpowiednio wynagradzają. Przykładowo, pracownik z ponad 5 letnim doświadczeniem w kontrolingu finansowym, do którego obowiązków należą m.in. przygotowanie budżetów i monitoring ich realizacji, wyjaśnianie odchyleń, opracowywanie raportów, analiza trendów, kosztów, należności i zobowiązań, a także analiza kluczowych wskaźników finansowychoraz rekomendowanie odpowiednich działań, może liczyć na około 10 tys. zł brutto. Główny księgowy otrzyma około 11 tys. zł brutto. Poszukiwani na Śląsku kontrolerzy ds. produkcji, którzy odpowiadają za jeden lub kilka zakładów produkcyjnych i nadzorują komórkę kontroli wewnętrznej mogą zarobić około 18 tys. zł brutto.

W najbliższym czasie kilkuset wysokiej klasy specjalistów od finansów może znaleźć pracę m.in. w SSC Unilevera i Tele- Foniki w Katowicach. Z informacji Michael Page wynika też, że na Śląsku i w Małopolsce do końca roku powstaną kolejne 3-4 centra usług wspólnych, m.in. obsługujące bank inwestycyjny State Street.

30 proc. Tyle rekrutacji na Śląsku dotyczy stanowisk związanych z finansami.

18 tys. zł Tyle brutto mogą zarobić na Śląsku kontrolerzy ds. produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane