ŚLĄSKIE: 1. Dotrzymana obietnica

Barbara Warpechowska
opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Rok temu w rankingu Gazel Biznesu MCOMP był na Śląsku trzeci. Wtedy jego prezes powiedział, że za rok doprowadzi firmę na pierwsze miejsce. Tak też zrobił.

Co się w tym czasie zmieniło? Firma przeniosła się do dużo większej siedziby. Przybyło 11 pracowników, co też wiązało się z potrzebą stworzenia nowych stanowisk pracy. Nowa jest również strona internetowa sklepu. Wynika z niej, że firma znacznie rozszerzyła gamę sprzedawanych produktów. Firma MCOMP istnieje od 2003 r. Jej właściciel Michał Wiórek sprzedażą internetową zajął się dwa lata później. MCOMP ma oddziały w Tychach, Wrocławiu i Koszalinie. Sprzedaje przez internet części komputerowe, laptopy, urządzenia i materiały biurowe, sprzęt RTV i AGD oraz gadżety i zabawki.

— Wszystkie założenia poczynione przez nas w roku 2011 związane z rozwojem firmy na rok 2012 zrealizowaliśmyzgodnie z planami. Znaleźliśmy nowych, ambitnych pracowników, nową siedzibę, a co najważniejsze — zdobyliśmy nowych opłacalnych klientów za granicą i w kraju — mówi Michał Wiórek.

W MCOMP-ie nie zamierzają spocząć na laurach. Michał Wiórek deklaruje, że są otwarci na różne propozycje współpracy, na handel innymi produktami, a także na nowe rynki. Na razie nie myślą o zatrudnianiu następnych osób.

STRATEGIA:

Rozszerzenie asortymentu produktów sprzedawanych przez internet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ŚLĄSKIE: 1. Dotrzymana obietnica