ŚLĄSKIE: 2. Przetrwać spowolnienie

Barbara Warpechowska
opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Najważniejszym czynnikiem rozwoju według właścicieli JPM Global jest przede wszystkim konsekwencja w budowaniu struktury.

Założycielami firmy są przyjaciele ze studiów. Pierwsze litery w nazwie pochodzą od ich imion: Jacek, Piotr, Marek. Spółka zajmuje się logistyką, transportem i handlem hur-towym surowcami. Specjalizuje się w handlu i transporcie drewna, biomasy oraz kruszyw. Początek firmy był bardzo prozaiczny. Przyjaciele ze studiów, chcąc pracować dla siebie, spędzili wiele wieczorów, dyskutując nad różnymi projektami i koncepcjami.

— Udało nam się określić kierunek, w którym chcemy podążać. Oczywiście, obecny kształt przedsiębiorstwa ewoluował i dziś różni się od pierwotnego, jednakże elastyczność w ramach obranej strategii pozwoliła na rozwój — opowiadają właściciele firmy.

Najważniejsze czynniki rozwoju? Według właścicieli JPM Global to przede wszystkim konsekwencja w budowaniu struktury. Inwestowanie w rozwój i pracowników, a także otwarcie się na zagraniczne rynki oraz pozyskanie odpowiedniego finansowania. Właściciele spółki JPM Global liczą, że uda im się bezpiecznie przebrnąć przez nadchodzące spowolnieniegospodarcze i temu zamierzają poświęcić najwięcej energii w najbliższym czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu