Śląskie zoo czeka na modernizację

Kajetan Sroka
opublikowano: 07-08-2001, 00:00

Śląskie zoo czeka na modernizację

Śląski Ogród Zoologiczny wchodzący w skład Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie przeznaczy do końca 2001 r. około 360 tys. zł na inwestycje i remonty.

— Same inwestycje w 2001 r. pochłoną łącznie około 130 tys. zł. Ponadto planujemy przeprowadzenie modernizacji pawilonu egzotycznego. W miejsce siatek w klatkach dla małpiatek zainstalowane zostaną specjalne szyby. Chcemy również zakupić nową broń do zdalnego podawania leków — mówi Wojciech Gumułka z Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Na remonty w budżecie zoo na 2001 r. przeznaczona została kwota 230 tys. zł. Przebudowane mają być pomieszczenia dla zebr, zostanie także zainstalowane nowe oświetlenie w pawilonach dla węży.

— Planujemy ponadto zagospodarować nie używany pawilon zlokalizowany przy głównej bramie ogrodu. Zamierzamy utworzyć w nim terrarium dla gadów i ptaków — dodaje Wojciech Gumułka.

W 2000 r. działalność Śląskiego Ogrodu Zoologicznego kosztowała około 5,48 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Śląskie zoo czeka na modernizację