Czytasz dzięki

SLD nie popiera już rządu Marka Belki

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 17-08-2005, 09:21

Przewodniczący SLD oświadczył, że rząd Marka Belki nie jest już popierany przez Sojusz. Zdaniem Wojciecha Olejniczaka, jest to rząd Partii Demokratycznej, z której list premier kandyduje do Sejmu.

Przewodniczący SLD oświadczył, że rząd Marka Belki nie jest już popierany przez Sojusz. Zdaniem Wojciecha Olejniczaka, jest to rząd Partii Demokratycznej, z której list premier kandyduje do Sejmu.

Lider SLD powiedział w Sygnałach Dnia, że lewica utraciła możliwość realizacji swego programu za pośrednictwem urzędującego gabinetu. Rząd i Sojusz dzieli między inymi sprawa emerytur górniczych czy idea wprowadzenia odpłatności za studia. Wojciech Olejniczak uznał, że rozwiązania przyjmowane przez rząd są "wręcz wrogie" dla programu Sojuszu Lewicy. Przewodniczący partii zapowiedział, że dziś będzie rozmawiał z ministrami Sojuszu pozostającymi w rządzie o tym, jak mają się zachowywać do końca kadencji. Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentują w gabinecie Marka Belki ministrowie: rolnictwa - Jerzy Pilarczyk, spraw wewnętrznych i administracji - Ryszard Kalisz oraz obrony narodowej - Jerzy Szmajdziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane