SLD: Rada Krajowa 12 marca

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2005, 17:00

12 marca zbierze się Rada Krajowa SLD, która zajmie się przygotowaniami partii do wyborów oraz do kampanii referendalnej. Niewykluczone, że Sojusz opowie się za skróceniem kadencji i wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi - wynika z nieoficjalnych wypowiedzi polityków SLD.

12 marca zbierze się Rada Krajowa SLD, która zajmie się przygotowaniami partii do wyborów oraz do kampanii referendalnej. Niewykluczone, że Sojusz opowie się za skróceniem kadencji i wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi - wynika z nieoficjalnych wypowiedzi polityków SLD.

    Jak powiedział w czwartek PAP pragnący zachować anonimowość poseł Sojuszu, jest możliwe, że SLD sam zgłosi wniosek o samorozwiązanie Sejmu i jak najszybsze przeprowadzenie wyborów. Również szef mazowieckiego Sojuszu Jacek Zdrojewski mówił w czwartek, że jeśli SLD uzna, że jest w potrzasku politycznym, to może podjąć decyzję o wcześniejszym terminie wyborów niż czerwcowy.

    Inny uczestnik czwartkowego posiedzenia Zarządu Krajowego partii powiedział PAP, że możliwe jest, iż Rada Krajowa SLD zmieni swoje wcześniejsze stanowisko w sprawie terminu wyborów.  Wówczas - jak się dowiedziała PAP  - możliwe jest, że posłowie Sojuszu 5 maja zagłosują za samorozwiązaniem Sejmu. Pod koniec stycznia Rada opowiedziała się za dotrzymaniem konstytucyjnego, jesiennego terminu głosowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane