Słoweńcy przejęli polską spółkę za 7 mln EUR

opublikowano: 19-11-2019, 13:54

Kolektor Etra z Lubljany przebił oferty trzech innych firm i dwóch funduszy i przejął polski Weltech za 7 mln EUR, donosi słoweński dziennik Finance.

Weltech, którego największymi klientami są Siemens i JST, zatrudnia ok. 180 osób. Spółka z Mysłowic produkuje obudowy transformatorów wraz z osprzętem i akcesoriami, a także urządzenia i wyroby przeznaczone dla energetyki i wszelkich konstrukcji spawanych. W ubiegłym roku wypracowała 9,6 mln EUR przychodów.

youtube.com

- Zdecydowaliśmy się na przejęcie Weltechu, ponieważ jest to jeden z najlepszych producentów obudów transformatorów w Europie – powiedział Peter Novak z władz Kolektor Etra. - Wybraliśmy ten zakład ponieważ znany jest z rzetelności, w zeszłym roku mieli 96 procent dostaw bez opóźnień, ale także z powodu wysokiej jakości swoich produktów – dodał.

Kolektor Etra produkuje transformatory. Jego ubiegłoroczna sprzedaż przekroczyła 100 mln EUR, a zysk netto wyniósł 4,5 mln EUR. Spółka generuje 90 proc. przychodów na zagranicznych rynkach, z czego aż 40 proc. w Skandynawii. W ubiegłym roku największym rynkiem słoweńskiej spółki była Szwecja, pisze Finance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, izvozniki.finance.si

Polecane