Słupska SSE uwalnia grunt od podatku

Krzysztof Kluska
opublikowano: 25-01-2001, 00:00

Słupska SSE uwalnia grunt od podatku

Zarząd Słupskiej SSE uzyskał zwolnienie części swoich terenów od bulwersującego inwestorów podatku od nieruchomości.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna uzyskała już od rady miejskiej Słupska zwolnienie części swoich terenów z podatku od nieruchomości nałożonego z początkiem roku. Strefa dysponuje jeszcze 60 ha wolnych terenów, z czego 40 ha nie jest obciążone podatkiem. Ma to być atutem w negocjacjach z nowymi inwestorami. Do tej pory do SSSE weszło jedynie 19 podmiotów, z czego 9 w grudniu 2000. Zadeklarowali łącznie inwestycje o wartości 48 mln zł. Dzięki nim zatrudnienie w strefie znajdzie około 1500 osób.

Jedną z największych inwestycji, na którą zarząd SSSE wydał ostatnio zezwolenie, jest projekt budowy fabryki zbiorników ciśnieniowych słupskiej spółki Stako. Wstępnie oszacowano ją na 8,7 mln zł, a planowane uruchomienie produkcji ma nastąpić pod koniec 2003 r. Drugim znaczącym przedsięwzięciem ma być zakład produkcji okien i drzwi firmy M&S. Spółka chce wydać na ten cel 5 mln zł, a rozpoczęcie działalności przewiduje na koniec 2002 roku.

Zdaniem Antoniego Taraszkiewicza, prezesa SSSE, prowadzone są rozmowy z kilkoma następnymi potencjalnymi inwestorami.

— Kłopot w tym, że nie dysponujemy żadnymi informacjami, na jakich warunkach i kiedy będziemy mogli wydać zezwolenie — informuje Antoni Taraszkiewicz.

Obecnie wszyscy zainteresowani cierpliwie czekają na propozycje rządu, które określą zasady działania SSE. Niestety, ich szefowie twierdzą, że cierpliwość firm — szczególnie z kapitałem zagranicznym — powoli się kończy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Słupska SSE uwalnia grunt od podatku