Słynna restauracja zniknie z mapy Szwecji

opublikowano: 07-05-2019, 22:00

Magnus Nilsson, szwedzki szef kuchni, chce na dobre zamknąć słynną na całym świecie restaurację Fäviken — napisał Bloomberg.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że lokal ma dwie gwiazdki Michelina, a powodem decyzji jest to, że… Nilsson zmęczył się swoją pracą.

„Kiedy zamknę ten biznes, będę miał więcej czasu dla rodziny, na rozmyślanie, łowienie ryb, ogród, odpoczynek i kształtowanie formy, zarówno fizycznej, jak psychicznej. Nie będę ukrywał, że jestem nieco zmęczony nieustannym dążeniem do rozwoju tego biznesu” — napisał Nilsson na Instagramie.

Położony około 600 km na północ od Sztokholmu, obok resortu narciarskiego Are, lokal Fäviken jest często przedstawiany w przewodnikach jako położona na największym odludziu restauracja świata. Mimo to stoliki trzeba tam rezerwować co najmniej kilka miesięcy wcześniej. W 2016 r. została pierwszą położoną poza stolicą restauracją w Szwecji, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie w przewodniku Michelina.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy