Słynny miliarder rozwodzi się po 25 latach

opublikowano: 09-01-2019, 22:00

Jeff Bezos, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, ogłosił, że on i jego żona MacKenzie postanowili się rozstać — napisał portal CNBC.

To może być najdroższy rozwód w historii świata. Zdaniem portalu, kwota, którą miliarder będzie musiał podzielić się z żoną, nie jest jeszcze przesądzona. Będzie uzależniona od obowiazujących w danym stanie USA przepisów oraz aktualnej wartości spółki, która przyniosła mu fortunę. Chodzi oczywiście o Amazona, globalnego giganta rynku e-commerce.

O rozwodzie Jeff Bezos poinformował opinię publiczną na Twitterze. Napisał w poście, że on i jego żona postanowili się rozwieść po 25 latach małżeństwa. Dodał, że mimo to „pozostaną rodziną i oddanymi przyjaciółmi”. Majątek Bezosa jest szacowany (na podstawie obecnej wartości spółki) na 137 mld USD. Prawo w stanie Waszyngton, gdzie mieszka, mówi o tym, że majątek, którego małżeństwo dorobi się od momentu ślubu, może być podzielony pomiędzy męża i żonę po połowie. Amazon został założony rok po ślubie Jeffa Bezosa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy