Słynny nowojorski hotel wystawiony na sprzedaż

Marek Druś, wsj.com
opublikowano: 22-08-2017, 14:36
aktualizacja: 22-08-2017, 14:37

Indyjski właściciel wystawił na sprzedaż Plaza Hotel w Nowym Jorku, dowiedział się nieoficjalnie The Wall Street Journal.

Nie wiadomo jak dużo będzie musiał zapłacić nabywca Plaza Hotel, ale eksperci już przekonują, że może być to jedna z najwyższych transakcji według popularnej w branży miary „ceny za pokój”. Szacuje się, że będzie to ponad 500 mln USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

WSJ przypomina, że w ostatnich latach wielu potentatów rynku nieruchomości, funduszy inwestycyjnych państw, czy inwestorów branżowych sygnalizowało Sahara Group chęć odkupienia od niego Plaza Hotel. Wszyscy odchodzili z niczym.

Liczący 110 lat Plaza Hotel to legenda Nowego Jorku. Został uwieczniony w powieści „Wielki Gatsby”, pojawiał się w wielu filmach, m.in. „Północ - Północny Zachód” Alfreda Hitchcocka. Mieszkali w nim m.in. Marilyn Monroe i  Beatlesi. Obecnie hotel ma 282 pokoi i znajduje się w nim 152 prywatnych apartamentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu