Smartfon – centrum zarządzania firmą

  • Materiał partnera
opublikowano: 14-04-2019, 22:00

Smartfon to ważne narzędzie pracy dla każdego przedsiębiorcy. Noszone w kieszeni urządzenie stało się przenośnym biurem, które pomaga w ustalaniu terminarza, w kontaktach z klientami i współpracownikami, a w niektórych przypadkach zarządzaniem flotą samochodową czy wystawianiem faktur. Na jakie jeszcze udogodnienia mogą liczyć przedsiębiorcy?

Dotychczas oferta zaawansowanych usług i produktów biznesowych, takich jak profesjonalne oprogramowanie do prowadzenia księgowości, wsparcie IT czy system zarządzania flotami, dostępna była głównie dla większych przedsiębiorstw. Wraz z cyfryzacją całego rynku podobne rozwiązania zaczęły wprowadzać także mniejsze firmy, dla których jednak proces digitalizacji wciąż pozostaje dużym wyzwaniem. Średnie i małe przedsiębiorstwa przykładają ogromną wagę do optymalizacji kosztów na każdym etapie rozwoju biznesowego, a ich budżet często nie pozwala na kosztowne inwestycje. Z drugiej strony cyfrowe rozwiązania nie tylko podnoszą komfort działalności, ale także znacznie usprawniają pracę, co przekłada się na oszczędności dla firmy dzięki automatyzacji procesów i wpływa na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa. Wsparcie w cyfrowej rewolucji postanowił zaproponować małym i średnim przedsiębiorstwom T-Mobile, który stworzył dla nich szeroki wachlarz usług ułatwiających prowadzenie biznesu na co dzień, z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Inteligentne zarządzanie samochodem

Jednym z przykładów produktów dla MŚP, mogących stanowić ważne udogodnienie w działalności, jest Smart Car Biznes, czyli system inteligentnego zarządzania samochodami, który dostarczy dane o firmowych pojazdach. Usługa skupia się na czterech podstawowych obszarach, do których zaliczają się: informacje o bezpieczeństwie auta oraz jego lokalizacji, aktualne dane techniczne samochodu, a także dostęp do wi-fi dla kierowcy i pasażerów. Dzięki rozwiązaniu przedsiębiorcy bez problemu dowiedzą się np., że auto właśnie miało stłuczkę, jest holowane lub rozładował mu się akumulator. Co więcej, za sprawą usługi szybko sprawdzą również, gdzie pozostawili pojazd na dużym parkingu, a także otrzymają powiadomienie, gdy kierowca jednego ze służbowych samochodów opuści wyznaczoną strefę lub przekroczy prędkość. Wszystkie te informacje dostępne są w aplikacji T-Mobile Tracker, którą można zainstalować na urządzeniu mobilnym. Dodatkowo w ramach aplikacji przeanalizujemy zużycie paliwa, średnie obroty silnika, przeciętną prędkość czy dotychczas pokonane trasy. W ten sposób firmy z łatwością zweryfikują m.in., czy dostawca dotarł do punktu o czasie lub jak daleko pracownik znajduje się od klienta. Przydatną funkcjonalnością jest ponadto wi-fi z pakietem 20 GB do wykorzystania w pojeździe, które kierowca łatwo udostępni również pasażerom. Takie rozwiązanie może być interesujące np. dla firm przewozowych, których kierowcy korzystają z systemu dyspozycji zleceń online, pozwoli ono także na zdzwonienie się z zagranicznym klientem przez komunikator.

Istotnym atutem usługi jest również prosta instalacja. Wystarczy wpiąć urządzenie do portu OBD-II, który znajduje się w każdym pojeździe osobowym lub dostawczym wyprodukowanym w Unii Europejskiej po 2001 roku. Sprzęt będzie przesyłał dane i powiadomienia do aplikacji umożliwiającej podpięcie nawet 24 samochodów. Miesięczna opłata za usługę wynosi 35 zł netto, dzięki czemu nie będzie ona znaczącym wydatkiem dla budżetu firmy. Urządzenie potrzebne do funkcjonowania Smart Car Biznes przedsiębiorcy kupią z kolei już za 19 zł z VAT na start.

Szybciej i wygodniej przez aplikację

T-Mobile proponuje klientom biznesowym również pakiet Office 365, a wraz z nim przestrzeń dyskową 1 TB w chmurze, dzięki czemu mogą oni bezpiecznie przechowywać pliki bez obawy, że stracą je wraz z awarią lub kradzieżą komputera. Dostęp do znajdujących się tam dokumentów jest możliwy z każdego miejsca i urządzenia, co jest wygodne np. w przypadku prezentacji u klienta. W ramach pakietu przedsiębiorca otrzymuje ponadto profesjonalną biznesową skrzynkę mailową o pojemności 50 GB, która pozwala wygodnie przesyłać duże załączniki do 150 MB, a dzięki dostępnym w jego ramach współdzielonym kalendarzom pracownicy firmy mogą umawiać spotkania i planować zadania. Pakiet dostarcza także narzędzia do pracy projektowej i grupowej, które pozwalają rozdzielać obowiązki i monitorować status poszczególnych zadań w ramach projektu. To także aplikacje usprawniające zdalną komunikację między zespołami, które pracują w różnych biurach. Narzędzie pozwala np. na przeprowadzenie wideokonferencji czy daje możliwość pracy kilku osób i wprowadzania zmian na jednym dokumencie jednocześnie.

Firmy świadczące usługi w oparciu o rezerwację z terminów chętnie korzystają z wygodnej aplikacji Bookings, stanowiącej platformę rezerwacji online. Umożliwia ona stworzenie kalendarza zapisów dla klientów, także z uwzględnieniem odrębnych grafików dla poszczególnych pracowników, wykonywanych przez nich usług oraz ich cen. System rezerwacji online może sprawdzić się zwłaszcza we wszelkiego rodzaju zakładach usługowych, od salonów fryzjerskich poprzez kluby fitness aż po warsztaty samochodowe. Przedsiębiorców zainteresować może także program Forms do tworzenia ankiet czy Publisher pozwalający na opracowanie grafiki przydatnej w działaniach marketingowych, szczególnie do wykorzystania w social mediach. Prócz wspomnianych udogodnień użytkownik zyskuje dostęp również do popularnych programów biurowych Office, takich jak Word, Excel czy PowerPoint. Dodatkowym atutem dla przedsiębiorców będzie możliwość zakupu oferty od T-Mobile w ramach abonamentu, dzięki czemu zapłacą opłatę miesięczną, nie nadwyrężając firmowego budżetu.

Księgowość i serwis IT w telefonie

Dodatkowo T-Mobile oferuje małym i średnim firmom program do samodzielnej, łatwej i intuicyjnej obsługi księgowości. Umożliwia on m.in. sporządzanie JPK, zarządzanie systemem magazynowym, a także wystawianie faktur. Sporą zaletą oprogramowania jest jego przystępny charakter, prowadzi ono bowiem krok po kroku przez kolejne etapy czynności. Operator zadbał nie tylko o odpowiednie aplikacje oraz programy dla przedsiębiorców, ale także o firmowy sprzęt. Dlatego też oferuje Zdalny IT Serwis, dzięki któremu firma zabezpieczy swoje urządzanie mobilne, Norton Security Online zapewniający ochronę m.in. przed złośliwym oprogramowaniem, jak również ubezpieczenie urządzeń, które gwarantuje pomoc w przypadku np. zatopienia sprzętu czy uszkodzenia wyświetlacza.

Dostępne razem i oddzielnie

Warto również zaznaczyć, że z rozwiązań biznesowych proponowanych przez T-Mobile można korzystać, zarówno łącząc je z ofertą telekomunikacyjną operatora, jak i zupełnie oddzielnie. W tym pierwszym przypadku mali i średni przedsiębiorcy mają do dyspozycji ofertę MagentaBIZNES, której wyróżnikiem w najwyższym pakiecie jest nielimitowany internet, który zawsze działa z najwyższą prędkością. W ramach oferty klienci otrzymują nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz drugą, odrębną kartę SIM ze współdzielonym internetem dla całej firmy. Do posiadanych kart SIM przedsiębiorcy w każdym momencie mogą dobrać także kolejne karty dla pracowników za jedyne 30 zł netto miesięcznie. Dodatkowe karty mogą służyć w smartfonie a w razie potrzeby również w routerze, jako karta do internetu. Co istotne, jeżeli po 7 miesiącach okaże się, że dodatkowe karty SIM nie są na razie potrzebne, za nieużywane karty firma będzie płacić jedynie 1 zł netto miesięcznie.

Mały może być duży

Dzięki tak szerokiej i wygodnej ofercie przygotowanej dla małych i średnich firm mogą one korzystać ze wszystkich udogodnień zarezerwowanych dotąd dla korporacji, dostosowanych teraz do skali biznesu sektora MŚP oraz jego potrzeb. Wszystkie aplikacje z powodzeniem działają na smartfonach i tabletach, nie trzeba więc nosić ze sobą laptopa. Płacąc miesięczny abonament, otrzymujemy wygodne, mobilne biuro, z którego korzystać możemy w każdym miejscu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu