Smartfon z Firefox OS zadebiutuje w Polsce

Deutsche Telekom zapowiedział, że latem zaoferuje w Polsce smartfona Alcatel One Touch korzystającego z systemu operacyjnego autorstwa fundacji Mozilla.

- Deutsche Telekom jest pierwszym dostawcą mobilnych usług telekomunikacyjnych, który zaoferuje smartfon z nowym systemem operacyjnym Mozilli – Firefox OS – na europejskim rynku: sprzedaż Alcatela  ONE TOUCH FIRE ruszy w Polsce latem tego roku. W dalszej części roku pojawi się on na innych rynkach wschodniej Europy – głosi komunikat niemieckiej spółki.

Mozilla poinformowała, że latem smartfony z systemem Firefox OS zostaną zaoferowane również w Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Wenezueli, Hiszpanii, na Węgrzech, w Czarnogórze i Serbii.

- Deutsche Telekom był zaangażowany w rozwój nowego systemu operacyjnego Mozilli dla smartfonów od początku projektu w 2011 roku. W Mozilla Firefox OS wszystkie aplikacje i funcje stron działają w środowisku wyszukiwarki.   Będą w nim działać yylko aplikacje napisane w najbardziej powszechnych językach Internetu – w szczególności HTML 5 – głosi komunikat.

Analitycy zwracają uwagę, że Firefox OS wchodzi na bardzo trudny rynek, gdzie trwa zażarta rywalizacja o to, kto stanie się trzecim „ekosystemem” smartfonów. Dwa, które dominują rynek, mając w nim aż 91 proc. udziału, to iOS Apple'a i Android Google.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, engadget.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Smartfon z Firefox OS zadebiutuje w Polsce