Smartfony źle znoszą długie weekendy

ŁO
opublikowano: 22-05-2019, 13:34

Długie weekendy sprzyjają beztrosce Polaków, więc liczba uszkodzonych smartfonów znacząco rośnie w tym czasie.

- Liczba uszkodzeń telefonów w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego była o ponad 30 proc. wyższa w stosunku do pozostałych tygodni tego roku - wynika z danych udostępnionych przez Digital Care. Firma jest dostawcą usług ochrony urządzeń mobilnych i współpracuje m.in. z operatorami sieci i producentami gadżetów.  

Zobacz więcej

Smartfon

Bloomberg

Digital Care podaje, że 6 tys. smartfonów objętych program ochrony nie przetrwało tegorocznej majówki. Najdroższa była naprawa Huawei Mate20 Pro, w którym wymieniony został wyświetlacz, obudowa i płyta główna. Koszt operacji wyniósł 3,5 tys. złotych. Nie udało się natomiast naprawić zalanego wyświetlacza w iPhonie XS, więc właściciel dostał nowy egzemplarz.

Wyświetlacze to zresztą najbardziej wrażliwy element smartfonów, a jego uszkodzenia stanowiły ponad 90 proc. wszystkich zgłoszeń po majówce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy