„Włochy to duży, rozdrobniony rynek z największą liczbą niezależnych hoteli w Europie, których GDSy (główne systemy rezerwacji biur podróży) nie obsługują. iAlbatros ma odpowiednią technologię, aby oferować rezerwacje w tych hotelach. Po sukcesie jaki iAlbatros odniósł we Francji naturalnym etapem rozwoju było otworzenie oddziału we Włoszech"- podkreśla prezes SMT Konrad Pankiewicz, cytowany w komunikacie.
Dodaje, że celem jest pozyskanie znaczących klientów z branży business travel oraz rozwinięcie sprzedaży na tamtejszym rynku. Nowo powołany oddział początkowo będzie odpowiedzialny za współpracę z włoskimi oddziałami międzynarodowych klientów iAlbatros. Docelowo oddział w Rzymie będzie odpowiadał za rozwijanie sprzedaży usług hotelowych dla włoskich korporacji.
SMT poprzez swoje spółki zależne posiada już zagraniczne oddziały w Holandii, Francji oraz w Wielkiej Brytanii.
Według Global Business Travel Association (GBTA) włoskie firmy w ubiegłym roku wydały ponad 32 mld dolarów na podróże służbowe, a Włochy są jednym z czterech kluczowych rynków business travel w Europie, oprócz Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.
Prezes zakłada, że zagraniczna ekspansja ma zwiększyć przychody i zyski spółki. Zgodnie z prognozami skonsolidowane przychody w 2014r. wzrosną o 40% w ujęciu r/r osiągając poziom 280 mln zł, a zysk netto o 34% do poziomu 20,1 mln zł (przy założeniu realizacji danych szacunkowych za 2013 r.).
Grupa kapitałowa SMT (dawniej ADV) realizuje strategię zorientowaną na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach.
SMT otwiera nowy oddział we Włoszech
SMT utworzyła nowy oddział we Włoszech za pośrednictwem swojej spółki zależnej iAlbatros, specjalizującej się w usługach rezerwacji hotelowych dla biznesu, poinformował prezes SMT.