Snapchat dostaje zastrzyk gotówki

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 27-08-2014, 12:29

Popularny serwis wśród nastolatków jest blisko pozyskania nowych środków w ramach kolejnej rundy inwestycyjnej. Wartość rynkowa producenta aplikacji ma podskoczyć do 10 mld USD.

Snapchat jest właścicielem aplikacji na urządzenia mobilne. Użytkownicy dzielą się zdjęciami, które później automatycznie znikają. Agencja Bloomberg donosi, że start-up ma pozyskać inwestycje od takich firm venture capital jak Kleiner Perkins Caufield & Byers. Wartość rynkowa serwisu może sięgnąć dzięki temu nawet 10 mld USD.    

Siedziba Snapchat w Venice Beach w Los Angeles
Zobacz więcej

Siedziba Snapchat w Venice Beach w Los Angeles FOT. Bloomberg

Informator agencji twierdzi, że Snapchat prowadził wcześniej rozmowy o możliwej inwestycji chińskim koncernem Alibaba, który niedługo wejdzie na parkiet Wall Street, a debiut ma być największym IPO w historii amerykańskiej giełdy. Negocjacje zakończyły się jednak niepowodzeniem.    

Snapchat jest trzecią pod względem popularności aplikacją w USA wśród przedstawicieli tzw. Generacji Y, czyli młodych osób świetnie poruszających się w świecie nowych technologii. Pierwsze miejsce zajmuje Facebook, a drugie aplikacja Instagram.    

Aplikacja przyciąga za oceanem aż 33 proc. osób w wieku 18-34 lat, które są cenną grupą docelową dla reklamodawców.

Snapchat jest więc łakomym kąskiem na rynku, ale mocno walczy o swoją niezależność. Pod koniec poprzedniego roku pojawiły się informacje, że firma odrzuciła ofertę przejęcia wartą 3 mld USD i wysuniętą przez portal Facebook.    

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu