SocGen: 33 proc. szansy na odbicie walut wschodzących

opublikowano: 14-12-2015, 12:26

Analitycy banku Societe Generale są zdania, że perspektywa umocnienia walut rynków wschodzących po podwyżce stóp procentowych przez Rezerwę Federalną jest nadal niska, informuje Bloomberg.

złoty
Zobacz więcej

złoty Bloomberg

- Szanse na znaczny i długotrwały rajd walut rynków wschodzących są niskie, jednak w ostatnich dniach nieco wzrosły – zapowiada Jason Daw, strateg Societe Generale.
Po „gołębim” posunięciu Fed prawdopodobieństwo umocnienia się walut rynków wschodzących wynosi 33 proc.

Waluty 20 rynków wschodzących monitorowane przez Bloomberg osłabiły się w tym roku o 15 proc. czyli najwięcej od kryzysu finansowego w 2008 r. Na ich sytuację wpłynęło spowolnienie gospodarcze w Chinach, załamanie cen surowców oraz ucieczka inwestorów do dolara w oczekiwaniu na podwyżkę stóp. Traderzy szacują prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA 16 grudnia na 74 proc.

- Gdy pierwsza podwyżka będzie już za nami, szybko pojawi się niepewność polityczna, która będzie powstrzymywać inwestorów przed lokowaniem kapitału na rynkach wschodzących. Kojący przekaz Fed pomoże złagodzić ból, ale nie będzie antidotum dla walut rynków wschodzących – tłumaczy Daw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / SocGen: 33 proc. szansy na odbicie walut wschodzących