Socha: Walczykowski ma małe szanse na akceptację RN PKN Orlen

10-08-2004, 10:15

Jacek Walczykowski ma stosunkowo małe szanse na uzyskanie akceptacji nowej rady nadzorczej na stanowisku prezesa PKN Orlen, gdyby poddał się głosowaniu wotum zaufania, powiedział minister skarbu Jacek Socha w wywiadzie dla Radia PiN. Najbliższe posiedzenie rady nadzorczej płockiego koncernu odbędzie się 16 sierpnia.

Socha powiedział, że jeśli rada nadzorcza postanowi dokonać zmiany na stanowisku prezesa PKN Orlen, 'należałoby powrócić do pierwotnej idei i poszukać kandydatów przy współudziale firmy headhunterskiej, która wykonała pewną

pracę i jest w stanie uzupełnić tą listę'. Zaznaczył, że osobiście nie rekomendowałby pozostawienia Walczykowskiego na fotelu prezesa spółki.

Walczykowski został prezesem PKN Orlen 29 lipca w kontrowersyjnych okolicznościach. Nie znajdował się bowiem wśród 14 kandydatów wskazanych przez firmę headhunterską. Wywołało to zdecydowaną reakcję Skarbu Państwa, największego akcjonariusza PKN Orlen. Dokonał on zmiany niemal całego składu rady nadzorczej płockiego koncernu. Przeforsował usunięcie z niej Jana Wagi, przedstawiciela Kulczyk Holding, spółki Jana Kulczyka. Wywołało to natychmiast spekulacje na temat zmiany na stanowisku prezesa PKN Orlen. Jacek Walczykowski był bowiem określany w mediach jako ‘człowiek Kulczyka’.

MD, PiN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Socha: Walczykowski ma małe szanse na akceptację RN PKN Orlen