Social mapper znajdzie cię wszzędzie

  • DI
opublikowano: 09-08-2018, 22:00

Stworzone przez firmę Trustwave narzędzie do rozpoznawania twarzy wyśledzi cel w dowolnych mediach społecznościowych — zapewnia producent.

Zaprojektowano je z myślą o analizie ataków wykorzystujących metody inżynierii społecznej. Według serwisu The Verge, Social Mapper automatycznie lokalizuje profile wybranych do analizy osób we wszystkich social mediach, w których identyfikacja użytkowników bazuje na zdjęciu z imieniem i nazwiskiem.

Serwis zauważa, że do tej pory wyszukiwanie konkretnych osób w wielu sieciach odbywało się ręcznie. Automatyzacja umożliwia znacznie szybsze uzyskiwanie wyników oraz wyszukiwanie wielu osób na raz — według Trustwave, nawet tysięcy. Wyniki pogrupowane są w formie arkusza kalkulacyjnego, na którym wyszczególnione są konta przypisane do poszukiwanej osoby. Zdaniem twórców, narzędzie może służyć do ataków phishingowych, których zadaniem jest ujawnianie podatności bezpieczeństwa oprogramowania wykorzystywanego np. przez instytucje rządowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu