Societe Generale radzi kupować taniego jena

opublikowano: 09-11-2018, 11:59

Wykorzystanie opcji do zarobienia na umocnieniu jena to dobra strategia na 2019 rok, przekonuje Societe Generale.

W piątek na azjatyckich rynkach za dolara płacono ponad 114 JPY. Amerykańska waluta jest najmocniejsza wobec japońskiej od początku października kiedy osiągnęła tegoroczne maksimum kiedy notowano ja po 114,50 JPY.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Analitycy Societe Generale uważają, że teraz jest dobry moment do zakupu jena.

- Uważamy, że inwestorzy powinni rozważyć rosnącą szansę gwałtownego odbicia wartości jena w średnim terminie – napisał Olivier Korber, strateg rynku derywatów w Societe Generale.

W odrębnym raporcie bank ocenił, że dolar jest przewartościowany. Choć jego analitycy ostrzegają przed zbyt pośpieszną sprzedażą amerykańskiej waluty w związku z wciąż dobrą koniunkturą w USA, to spodziewają się zmiany sytuacji już w przyszłym roku.

- Wyniki wyborów uzupełniających, które spowodowały podział Kongresu, wspierają przekonanie, że najlepszym kwartałem pod względem wzrostu w obecnym cyklu okaże się trzeci kwartał tego roku, po którym nastąpi osłabienie – napisał Kit Juckes, strateg Societe Generale. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu