Societe Generale zwolni 640 osób

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 09-11-2020, 10:45

Francuski bank planuje zwolnić 640 osób w macierzystym kraju. Redukcją etatów zostaną objęci przede wszystkim pracownicy działu bankowości inwestycyjnej.

Societe Generale
Fot. Bloomberg
Societe Generale Fot. Bloomberg
Nathan Laine

Część redukcji wiąże się z decyzją Societe Generale o zaprzestaniu handlu niektórymi ryzykownymi produktami ustrukturyzowanymi – poinformowano w poniedziałkowym oświadczeniu.

Zapowiedź zwolnień pojawiła się po publikacji lepszych niż oczekiwano wyników finansowych za trzeci kwartał po największej w historii stracie w poprzednich trzech miesiącach. Bank zaznaczył, że redukcja etatów jest elementem ogłoszonego w sierpniu planu obniżenia kosztów operacyjnych o 450 mln euro do 2023 roku.

Pracownicy mają odejść z firmy w ramach programu dobrowolnych odejść. Część z nich otrzyma też propozycję pozostania w Societe Generale na innych stanowiskach. Zmiany są aktualnie przedmiotem negocjacji ze związkami zawodowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane