Softbank rośnie za sprawą rekomendacji CAIB

ELEKTROMONTAŻ - WARSZAWA SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 10-01-2003, 15:00

WARSZAWA (Reuters) - Akcje Softbanku podrożały znacząco w trakcie piątkowej sesji za sprawą pozytywnej rekomendacji na temat spółki wydanej przez biuro maklerskie CAIB Securities, uważają analitycy i maklerzy.

Do godziny 14.51 akcje Softbanku wzrosły o 5,0 procent do 13,55 złotego. W tym czasie WIG20 stracił 0,4 procent. Od początku tygodnia akcje tej spółki zyskały na wartości 9,3 procent.

"Myślę, że dzisiejszy wzrost Softbanku wywołany jest wydaniem rekomendacji 'kupuj' przez CAIB" - powiedział Sobiesław Pająk, analityk w Pekao SA.

Według jednego z maklerów, rekomendacja CAIB zawiera pozytywne wnioski o możliwych efektach synergii wynikających z połączenia Softbanku z Prokomem.

Dzięki ubiegłorocznej umowie Prokomu z założycielem Softbanku Aleksandrem Leszem, firma ta przejmie od niego 32 procent Softbanku. Łącznie z funduszem Nihonswi z Zurychu, który od dawna robi interesy z Prokomem, firma zarządzana przez Ryszarda Krauze będzie kontrolować Softbank.

"Według CAIB Softbank ma duże szanse na wygranie kontraktu na PKO BP. W raporcie tym, analitycy wyceniają akcje Softbanku na 14,2 złotego" - dodał makler.

Przetarg na zintegrowanie systemu informatycznego PKO BP jest jedynym z największym na rynku IT w tym roku. Prasa jego wartość szacuje na ponad dwa miliardy złotych.

Ostatnio swoją rekomendację dla Softbanku podniósł także Erste Bank do "lepiej niż rynek" (outperform) z "gorzej niż rynek" i ustalił cenę docelową na 13,7 złotego.

W trzecim kwartale Softbank wyczyścił księgi tworząc rezerwy w wysokości 168 milionów złotych, zaś w czwartym kwartale udało mu się zdobyć kilka kontraktów, w tym największy - na informatyzację Narodowego Centrum Rozliczeniowego Białorusi o wartości ośmiu milionów dolarów.

((Autor: Kuba Kurasz; Redagowała: Olga Markiewicz; Reuters Messaging: kuba.kurasz.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ELEKTROMONTAŻ - WARSZAWA SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank rośnie za sprawą rekomendacji CAIB