SoftBank zabrania seksu z robotami

Japoński producent robotów, firma SoftBank, zwróciła się do klientów, by "nie dokonywali na robotach żadnych aktów seksualnych" na sprzedawanym przez nią humanoidzie Pepper, informuje "The Guardian".

Pepper może służyć edukacji, rozrywce, pomagać przy bankowości czy w hotelu, ale nie powinien być wykorzystywany jako partner seksualny.

W umowie kupna użytkownik zobowiązuje się że nie będzie wykorzystywać robota do czynności seksualnych, ani angażować go do innych nieprzyzwoitych zachowań.

Android jest niewielkich rozmiarów (wysokość 121 cm, waga 28 kg) i porusza się na małych kółkach wbudowanych w stopy. Autorzy jego wyglądu przyznają, że wzorowali się na Astro Boyu - bohaterze japońsko-amerykańskiego filmu animowanego z 2009 r. opowiadającego o dziecku-robocie stworzonym w zastępstwie zmarłego dziecka.

Zobacz więcej

Android Pepper był stylizowany wyglądem na Astro Boya Bloomberg

Robot trafił do sprzedaży w czerwcu tego roku, od tego czasu na rynek trafiły cztery partie po 1000 sztuk każda, które pomimo wysokiej ceny (198 tys. jenów = 6238 zł) rozchodziły się w ciągu minuty. Następna partia trafi na sprzedaż już w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / SoftBank zabrania seksu z robotami