Sollers rusza do Niemiec

Megakontrakt z PZU dodał skrzydeł rodzimej firmie informatycznej.

W listopadzie przedstawiciele Sollers Consulting wybierają się do Lipska na ubezpieczeniowy kongres IT. To błahe na pierwszy rzut oka wydarzenie może okazać się kamieniem milowym w rozwoju informatycznej firmy, specjalizującej się w rozwiązaniach dla branży finansowej. Michał Trochimczuk, partner zarządzający i współwłaściciel Sollersa, zamierza podbić niemiecki rynek IT w segmencie ubezpieczeniowym.

— Niemcy mają być dla nas takim samym rynkiem strategicznym, jakim jest obecnie Polska — mówi Michał Trochimczuk.

Sollers zamierza zaprezentować system do likwidacji szkód, który buduje wraz z amerykańską firmą Guidewire w Warcie. Ten wybór jest nieprzypadkowy, bo właścicielem drugiego co do wielkości towarzystwa majątkowego nad Wisłą są Niemcy z Talanksa, czyli jednego z potencjalnych klientów. Sollers wypłynął na szerokie wody w ubiegłym roku dzięki sensacyjnej wygranej w głośnym megaprzetargu na nowy system dla PZU (wraz z Guidewirem). Niedługo potem zdobył kontrakt w Warcie i stał się jednym z najważniejszych dostawców rozwiązań IT dla branży ubezpieczeniowej w Polsce. Zaczął coraz lepiej sobie radzić także poza granicami naszego kraju.

— Mamy już klientów z Wielkiej Brytanii, Francji, USA, a nawet z Filipin i Ameryki Południowej — mówi Michał Trochimczuk.

Twierdzi, że w Polsce — oprócz PZU i Warty — Sollers pracuje obecnie dla Proamy oraz Lux Medu. Do grona jej klientów należą również banki i firmy leasingowe. Według Michała Trochimczuka, ten rok pod względem finansów będzie najlepszy w historii firmy. Jej przychody przekroczą 25 mln zł. Planuje także zwiększyć zatrudnienie do 130 pracowników.

— Nasze przychody mogą wydawać sie niskie, ale jesteśmy przede wszystkim firmą konsultingową, która wdraża systemy IT wyprodukowane przez naszych partnerów. W przyszłości chcemy postawić na sprzedaż własnego oprogramowania. Kończymy pracę nad naszym pierwszym rozwiązaniem. Będzie to system prowizyjny dla ubezpieczycieli — mówi Michał Trochimczuk.

Do tej pory Sollers koncentrował się na rynku majątkowym. Ma jednak chrapkę także na systemy dla klientów życiowych, dlatego negocjuje partnerstwo z belgijską firmą informatyczną BSB. Z jej systemów korzystają m.in. niemiecki Allianz i rosyjski Sbierbank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Sollers rusza do Niemiec