Solorz porozumiał się z Huawei

opublikowano: 18-12-2019, 20:20

Polkomtel doszedł do porozumienia z Huawei Polska ws. zakończenia współpracy przy projekcie wdrożenia zintegrowanego środowiska IT.

Na podstawie porozumienia Polkomtel i Huawei mają ustalić zasady rozliczenia wzajemnych świadczeń spełnionych dotychczas w ramach umowy, w szczególności Polkomtel zobowiąże się do zapłaty około 30 mln zł na rzecz chińskiej firmy tytułem wynagrodzenia za prace zamówione i zaakceptowane przez Polkomtel oraz prace wykonane, ale niezaakceptowane.

Ostra gra
Ostra gra
Trzy tygodnie zajęło kontrolującemu grupę Cyfrowy Polsat Zygmuntowi Solorzowi wypowiedzenie gigantycznej umowy i podpisanie ugody z chińskim partnerem
WM

Zgodnie z porozumieniem Polkomtel zatrzyma wyniki prac oraz narzędzia stworzone w ramach realizacji umowy. Polkomtel i Huawei zrzekły się jednocześnie wzajemnych roszczeń dotyczących realizacji umowy.

Pod koniec listopada Polkomtel odstąpił od podpisanej z Huawei Polska w 2016 r. umowy na wdrożenie zintegrowanego środowiska IT.  Decyzję argumentował znaczącym wydłużeniem harmonogramu. Nieoficjalnie wiadomo, że w trakcie realizacji kontraktu znacząco wzrósł także budżet przedsięwzięcia.

Decyzja o wypowiedzeniu umowy była zaskoczeniem zarówno dla wielu podwykonawców pracujących przy kontrakcie, ale wywołała też ogromne zdziwienie w samym Polkomtelu.

W listopadowym komunikacie na temat wypowiedzenie umowy Polkomtel informował, że będzie żądał zwrotu wzajemnie spełnionych świadczeń i może uruchomić gwarancję bankową. Według informacji "PB" na początku grudnia doszło do spotkania na którym był Zygmunt Solorz i Tomasz Gillner-Gorywoda oraz szef Huawei Polska Tony Bao i Max Sunhu - główny specjalista Huawei od wdrożeń systemów bilingowych. Po nim nastąpiło lekkie ostudzenie nastrojów wśród przedstawicieli Pokomtelu. Pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do kolejnego spotkania na szczycie.

Czytaj także: Solorz zatrzymuje Wyrocznię

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane