Sołowow najbogatszy na giełdzie

DI, PAP
opublikowano: 17-12-2011, 09:03

To Michał Sołowow jest obecnie najbogatszym inwestorem na warszawskiej giełdzie; dotychczasowy lider Leszek Czarnecki spadł na drugie miejsce, informuje "Rzeczpospolita".

Tegoroczna bessa, związana z kryzysem zadłużenia w strefie euro, nie pozostała bez wpływu na stan posiadania najbogatszych inwestorów i biznesmenów. Najwięcej kosztowała Czarneckiego, którego majątek koncentruje się w spółkach z sektora finansowego. Ich notowania są szczególnie wyczulone na obawy o stabilność strefy euro i tamtejszych banków. Przez rok majątek Czarneckiego stopniał o ponad 2 mld zł i wynosi obecnie 2,84 mld zł.

 

Za to Sołowowowi udało się majątek powiększyć - o 6,2 proc. W jego portfelu znajduje się obecnie 4,62 mld zł. Miejsce na podium zajmuje też - na trzecim miejscu - Zygmunt Solorz-Żak, którego majątek powiększył się o 4 proc. do 2,72 mld zł.

 

W czołowej piątce są jeszcze: Ukrainiec - Andrej Werewskij (2,07 mld zł) i Roman Karkosik (2,04 mld zł).

 

Jak podaje "Rzeczpospolita" łączny majątek 100 największych inwestorów na warszawskim parkiecie wynosi 33,1 mld zł. Średni majątek inwestora z pierwszej setki, to 321,1 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sołowow najbogatszy na giełdzie