Sonel liczy na poprawę wyników w tym roku

ISBNews
opublikowano: 25-03-2015, 18:57

Sonel ocenia perspektywy na 2015 r. jako bardzo dobre i liczy na poprawę wyników w ujęciu rocznym, poinformował prezes Krzysztof Wieczorkowski.

"Perspektywy Sonela na 2015 r. są bardzo dobre. Jestem zadowolony z wyników I kwartału bieżącego roku i oceniam, że są szanse na poprawę wyników w całym 2015 r." - powiedział Wieczorkowski podczas spotkania z dziennikarzami.

"Tegoroczny capex wyniesie ok. 6,5 mln zł" - dodał prezes.

W 2014 r. Sonel zanotował wzrost sprzedaży do 58,13 mln zł z 53,04 mln zł rok wcześniej, zysku operacyjnego - do 8,03 mln zł z 7,93 mln zł oraz zysku netto - do 7,64 mln zł z 7,22 mln zł.

"Liczymy na dalszą poprawę wyników, pomimo spodziewanych dalszych spadków sprzedaży na rynku rosyjskim, które według naszych szacunków w tym roku wyniosą kolejne 20-30%, wobec 30-procentowego spadku w 2014 r. Nadrobimy to na innych rynkach, m.in. w Indiach, Australii i Turcji. Nie rezygnujemy z rynku rosyjskiego, przyjmiemy jedynie strategię przeczekania, tak, aby w każdej chwili mieć możliwość zwiększenia sprzedaży gdy poprawi się koniunktura" - wyjaśnił Wieczorkowski.

Tegoroczny udział sprzedaży eksportowej spółki ma wzrosnąć z 35% do ok. 50%.

Firma zamierza też efektywniej wykorzystać swój majątek i posiadane zasoby, tak aby w ciągu trzech lat możliwe było osiągnięcie 17% ROE wobec 13% na koniec 2014 r.

Sonel liczy też na wygranie w br. pierwszych przetargów na dostawę liczników energii elektrycznej przez spółkę zależną Foxytech.

"Startujemy w kilku przetargach na dostawę liczników klasycznych. Czekamy na przetargi na dostawy liczników inteligentnych. Operacyjnie i technicznie jesteśmy na nie przygotowani, posiadamy też odpowiednie certyfikaty" - podsumował Wieczorkowski.

Sonel jest polskim producentem przyrządów pomiarowych dla elektroenergetyki i telekomunikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Sonel liczy na poprawę wyników w tym roku