Sonos Roam: przenośny, inteligentny i wodoodporny

DI
opublikowano: 26-03-2021, 14:15

Najnowszy, najmniejszy i najtańszy głośnik producenta z Kalifornii pozwala na słuchanie muzyki nie tylko w domu, lecz także w plenerze.

głośnik Sonos Roam
głośnik Sonos Roam
materiały prasowe

Sonos, amerykański koncern produkujący sprzęt audio, wyspecjalizował się w inteligentnych głośnikach, które można bezprzewodowo łączyć w większe systemy. Najnowszego członka rodziny – głośnik Sonos Roam – wyróżniają nie tylko skromne rozmiary: 168 x 62 x 60 mm i masa 430 g, lecz także świetne brzmienie – informacja prasowa sugeruje, że głośnik był dostrajany we współpracy z najlepszymi inżynierami dźwięku w branży filmowej. Wbudowana bateria pozwala nawet na 10 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Ładować go można za pomocą załączonego kabla USB-C lub dowolnej ładowarki indukcyjnej Qi. Urządzenie jest odporne na wodę i kurz.

głośnik Sonos Roam
głośnik Sonos Roam

Producent twierdzi, że Sonos Roam współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku serwisami streamingowymi. Z głośnikiem można się także połączyć za pośrednictwem technologii Bluetooth, Wi-Fi lub AirPlay i przesyłać muzykę ze swoich urządzeń. Kiedy Roam znajdzie się w zasięgu znanej sieci bezprzewodowej, będzie z niej korzystał, by odtwarzać muzykę, a jeśli utraci połączenie, nawiąże je za pomocą Bluetooth z telefonem, by kontynuować odtwarzanie. Jeśli ktoś dysponuje innymi urządzeniami firmy Sonos, może je łączyć w system dźwiękowy, ponieważ Roam jest z nimi kompatybilny.

głośnik Sonos Roam
głośnik Sonos Roam
materiały prasowe

Nowy głośnik wyposażono w możliwość sterowania bezdotykowego – urządzenie współpracuje m.in. z Asystentem Google. Wystarczy użyć poleceń głosowych, by odtwarzać muzykę, sprawdzić wiadomości, sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi itd.

głośnik Sonos Roam
głośnik Sonos Roam
materiały prasowe

Sonos Roam trafi do sprzedaży 20 kwietnia 2021 r. i ma kosztować 799 zł.

Źródło: Sonos

głośnik Sonos Roam
głośnik Sonos Roam
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane