Sony odsprzedało Sony Online Entertainment

PAP
03-02-2015, 19:42

Korporacja Sony odsprzedała swój oddział odpowiedzialny za produkcję i dystrybucję gier na PC i konsole – Sony Online Entertainment. Dawne SOE ma kontynuować działalność jako Daybreak Game Company.

Powołane blisko 20 lat temu SOE jest producentem i dystrybutorem licznych gier na konsole PlayStation i komputery osobiste, szczególnie serii MMORPG „EverQuest” i „DC Universe Online”.

SOE nabyła firma inwestycyjna Columbus Nova. Szczegóły transakcji nie są na razie znane. Dawna strona SOE wciąż jeszcze pozostaje dostępna pod starym adresem, a samo Sony nie komentuje decyzji o odsprzedaniu oddziału. Plany transakcji nie były wcześniej ogłaszane publicznie.

Niektórzy analitycy, m.in. Lewis Ward, wskazują, że sprzedaż SOE może być odczytywana jako kolejny etap strategii wycofywania się Sony z rynku produktów na komputery osobiste i skupiania uwagi na konsolach i urządzeniach mobilnych. Na początku lutego 2014 w podobnych okolicznościach odsprzedana została firma VAIO (wcześniej Sony VAIO), producent laptopów odkupiony w 95 proc. przez firmę inwestycyjną Japan Industrial Partners.

Przedstawiciele Daybreak Game Company zapowiadają kontynuację dotychczasowej działalności i jej rozszerzenie poza dotychczasowe platformy. W ich oświadczeniach wprost wymieniane są gry na konsole PlayStation (Sony), Xbox (Microsoft) i urządzenia mobilne.

Sony jest jedną z największych międzynarodowych korporacji z siedzibą w Japonii. Działalność jej oddziałów i spółek zależnych obejmuje m.in. produkcję i dystrybucję konsol PlayStation i innych sprzętów elektronicznych, a także gier, filmów i muzyki. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Sony odsprzedało Sony Online Entertainment