Sony przejęło kontrolę nad wytwórnią muzyczną EMI

opublikowano: 22-05-2018, 06:30
aktualizacja: 22-05-2018, 06:34

Japoński koncern Sony przejął za 2,3 mld USD pakiet kontrolny EMI Music Publishing. W ten sposób stał się właścicielem ok. 2 mln utworów takich wykonawców, jak The Beatles, Queen, Alicia Keys czy Pharrell Williams.

W wyniku transakcji Sony będzie kontrolować niebezpośrednio ok. 90 proc. EMI. Dotychczas wytwórnia była własnością konsorcjum, w którym Sony odgrywało główną rolę. Po sprzedaży akcji przez firmę inwestycyjną Mubadala z Abu Zabi EMI Music Publishing stanie się spółką zależną Sony, której wyniki będą konsolidowane w raporcie japońskiego koncernu. Prezes Kenichiro Yoshida powiedział, że przejęcie kontroli na EMI pozwoli Sony utrzymać pierwszą pozycję w branży wydawnictw muzycznych. Podkreślił, że w ostatnich latach doszło do odrodzenia biznesu muzycznego głównie dzięki ekspnasji serwisów streamingowych.

Sony ma jeszcze we wtorek przedstawić trzyletni plan odejścia od produkcji elektroniki i innych gadżetów i koncentrację na działalności w branży gier wideo i rozrywki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sony przejęło kontrolę nad wytwórnią muzyczną EMI