Soros zainwestował w akumulatorowy startup

opublikowano: 17-02-2021, 06:31

Soros Fund Management miał 4,6 mld USD w akcjach amerykańskich spółek na koniec czwartego kwartału. To 886 mln USD więcej niż na koniec trzeciego.

Największą nową inwestycja funduszu słynnego miliardera jest 280 mln wydane na akcje QuantumScape. To startup pracujący nad akumulatorami litowo-metalowymi o elektrolicie w stanie stałym, które miałyby zastosowanie w autach elektrycznych.

George Soros, fot. Bloomberg
George Soros, fot. Bloomberg

Z raportu Soros Fund Management wynika, że posiada on także akcje Palantir Technologies wartości 435 mln USD. To spółka “Big Data”, zajmująca się analizą danych, która budzi kontrowersje z racji współpracy z agencjami rządowymi, m.in. amerykańską Centralną Agencją Wywiadowczą (CIA). Soros, słynny filantrop i promotor demokracji, w listopadzie tłumaczył, że 18,46 mln akcji Palantir nabył w 2012 roku i „żałuje tej decyzji”. W czwartym kwartale akcje spółki, która 30 września 2020 roku zadebiutowała na giełdzie, zdrożały o 148 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane