Czytasz dzięki

Spadają indeksy w Azji, zyskuje złoto

opublikowano: 29-06-2020, 08:02

Po piątkowych, relatywnie silnych spadkach na amerykańskich giełdach, i weekendowych doniesieniach napędzających obawy o kolejna falę pandemii koronawirusa, nowy tydzień na azjatyckich parkietach również rozpoczął się od przeceny indeksów.

Szeroki indeks MSCI dla Azji Pacyficznej z wyłączeniem Japonii zniżkuje o około 1,3 proc. po tym jak w zeszłym tygodniu wspiął się na czteromiesięczny szczyt. Z kolei tokijski indeks Nikkei poddaje się ponad 2 proc. korekcie. Na wartości tracą również chińskie blue chipy.

Giełdy, Azja
Zobacz więcej

Giełdy, Azja fot. Bloomberg

Wzrost wskaźników zakażeń COVID-19 w USA osłabił dynamikę na rynkach pomimo poprawy światowej gospodarki, która wciąż przekracza większość oczekiwań dotyczących danych - napisali w ankiecie analitycy JPMorgan. Jednak inwestorzy w ostatnich dniach zwiększają swoje zainteresowanie bardziej bezpiecznymi aktywami niż akcje, obawiając się, że obserwowane lepsze dane makroekonomiczne to tylko chwilowe złapanie oddechu, a gospodarki będą musiały mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami oprócz samej pandemii. Chodzi m.in. o tarcia polityczno-handlowe USA z Chinami.

Słabe nastroje na rynku i wzrost pesymizmu odnośnie przyszłości negatywnie przekładają się m.in. na wycenę ropy. Popytem cieszy się natomiast złoto, które już zbliżyło się do najwyższych poziomów od 2012 r. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane