Spadek cen ropy poprawił nastroje na giełdach w USA

16-08-2004, 20:17

Na amerykańskich giełdach poprawiły się nastroje. Sprawiła to wiadomość o spadku cen ropy. Główne indeksy rynków rosną wyraźnie. Największym zainteresowaniem cieszą się papiery sieci handlu detalicznego.

Wygrana prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza w referendum, w którym głosowano odwołanie go ze stanowiska, została odebrana jako dobry sygnał dla rynku paliwowego. Ceny ropy faktycznie spadły. Wcześniej ustanowiły kolejne rekordy, na NYMEX kurs baryłki zbliżył się mocno do 47 USD.

Dane makro okazały się dla inwestorów mniej ważne niż spadek cen ropy. Wskaźnik New York Empire State, pokazujący aktywność sektora wytwórczego w Nowego Jorku spadł w sierpniu do 12,6 pkt. z 35,8 pkt. Nie wywołało to większej reakcji na rynkach choć ekonomiści prognozowali, że wskaźnik wyniesie 33 pkt.

Największym zainteresowaniem cieszą się akcje sieci handlu detalicznego. 29 z 30 spółek branży wchodzących w skład S&P 500 Retailing Index notuje wzrost kursu. Sygnałem, który zachęcił inwestorów do zwiększonych zakupów spółek sieci detalicznych były lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne trzeciej w USA sieci dyskontowej Kmart, a także drugiej sieci sklepów z artykułami wyposażenia domów, Lowe’s. Ich akcje wyraźnie drożeją, podobnie jak największych w obu segmentach rynku Wal-Mart i Home Depot.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Spadek cen ropy poprawił nastroje na giełdach w USA