Spadek na GPW nabiera tempa

KZ
opublikowano: 17-11-2011, 08:23

Po dwóch godzinach sesji WIG20 pogłębił spadki.

Po słabej sesji wczoraj w USA (Dow Jones i S&P500 zakończyły sesję 1,6 proc. spadkiem. Nasdaq stracił 1,7 proc. Indeksy kończyły sesje w pobliżu dziennych minimów) scenariusz na początek sesji na GPW wydawał się być przesądzony. I rzeczywiście: WIG20 rozpoczął dzień od spadku o 0,96 proc. do 2309,11 pkt. Mimo lekkiego odrobienia strat nadal słaby jest złoty i dopóki to się nie zmieni, każda próba odbicia - jak na wczorajszej sesji - będzie co najwyżej krótkotrwałym wybrykiem.

Po dwóch godzinach handlu WIG20 tracił 1,94 proc. (2286 pkt.), a pod kreską było 19 z 20 spółek z portfela indeksu. W zielonej strefie utrzymywał się tylko zdołowany wcześniej TVN.

Na szerokim rynku odbicie zalicza inny maruder z ostatnich tygodni - CEDC.

Zwraca też uwagę zwyżka ABM Solid, choć i w tym przypadku należy raczej mówić o znanym w analizie technicznej "podskoku martwego kota", niż zatrzymaniu trendu spadkowego. Wczoraj po sesji budowlana spółka podała, że nadal gotowa jest do negocjacji z Rubiconem, który odstąpił od planu przejęcia Resbudu, spółki zależnej ABM Solid.

Notowania innej budowlanej firmy, Budimeksu, nie zmieniają się po informacji o sfinalizowaniu przejęcia PNI, a wraz z nim portfela wartego 1,4 mld zł. Rywale... się cieszą – pisze „Puls Biznesu”.

Przy symbolicznych obrotach spada kurs EuCO. Spółka zapowiada w „Pulsie Biznesu” żniwa w sektorze odzyskiwania odszkodowań od ubezpieczycieli. Więcej>>

Na wartości tracą też akcje MCI. Fundusz z grupy MCI przymierza się do kupna prawie 40 aptek. Rynek jest sceptyczny – pisze „Puls Biznesu”.

Minimalnie nad kreską jest Polnord. Fundusze zarządzane przez TFI Allianz przekroczyły próg 5 proc. w akcjonariacie Polnordu.

Spada kurs TP, nie zmieniają się notowania MNI. Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesił postępowanie z powództwa Telekomunikacji Polskiej przeciwko spółce Długie Rozmowy do czasu rozstrzygnięcia procesu, w którym to Długie Rozmowy pozywają TP - poinformowała spółka MNI w komunikacie.

Nie drgnął kurs ZPC Otmuchów. Trwa restrukturyzacja przejętej niedawno przez Otmuchów Odry Brzeg. Prezes pierwszej z firm przekonuje w „PB”, że decyzja o akwizycji była słuszna. Więcej >>© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadek na GPW nabiera tempa