Spadek PKB Japonii większy niż szacowano

opublikowano: 08-06-2018, 06:49
aktualizacja: 08-06-2018, 06:50

Gospodarka Japonii miała słaby kwartał, głównie z powodu spadku globalnego popytu. Analitycy spodziewają się jednak poprawy.

PKB Japonii spadł o 0,6 proc. w pierwszym kwartale w ujęciu zanuualizowanym, wynika ze skorygowanych szacunków. Wcześniejszy odczyt był lepszy.
W porównaniu kwartał do kwartału PKB Japonii spadło o 0,2 proc. Oczekiwano spadku o 0,1 proc.

Zobacz więcej

Tokio, Japonia (FOT. Wikipedia)

Tomo Kinoshita, główny ekonomista Nomura Securities uważa, że słabość pierwszego kwartały wynikała głównie ze słabego popytu globalnego, co mamy już za sobą.

- Patrząc w przyszłość jesteśmy większymi optymistami co do USA i Unii Europejskiej i to powinno japońskiemu eksportowi odzyskać dynamikę, co pomoże całej gospodarce – powiedział.  

Podobnego zdania jest Norio Miyagawa z Mizuho Securities, który prognozuje, że gospodarka Japonii będzie rosła w drugim kwartale o 1 proc. w ujęciu zannualizowanym. 

W odrębnym komunikacie poinformowano, że w kwietniu nadwyżka na rachunku obrotów bieżących Japonii sięgnęła w kwietniu 1,8 bln JPY (16,4 mld USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu