Czytasz dzięki

Spadki na azjatyckich giełdach, zniżkują kontrakty

opublikowano: 01-04-2020, 08:50

Po wtorkowej przecenie na Wall Street, giełdy w Azji również poddały się korekcie. Najbardziej dotkliwe straty poniósł parkiet w Tokio, gdzie indeks Nikkei225 spadł aż o 4,50 proc.

Mocna przecena ma miejsce również w Hongkongu, gdzie handel zamknie się o godzinie 10:00 polskiego czasu. Około godziny 8:35 strata indeksu Hang Seng sięgała 2,66 proc. 

Giełdy, Azja
Zobacz więcej

Giełdy, Azja fot. Bloomberg

Z kolei o ponad 3,38 proc. zniżkował główny wskaźnik rynku w Seulu, Kospi.

Nastrojów nie był w stanie poprawić mocny wzrost wskaźnika PMI dla przemysłu w chinach, który zdołał przebić poziom 50 pkt. Jednak w regionie pozostałe wskaźniki PMI dla wielu pozostałych gospodarek potwierdziły niestety spadkowy trend, poszukując dnia. Wyjątkiem był Tajwan, gdzie podobnie jak w Chinach PMI zdołał wejść w obszar wskazujący na rozwój.

Spadają również kontrakty na indeksy amerykańskich i europejskich giełd.

Kontrakty futures na indeks S&P 500 spadły o ponad 2,5 proc. po tym, jak prezydent Donald Trump ostrzegł przed „bolesnymi” kolejnymi dwoma tygodniami, podczas gdy Stany Zjednoczone zmagają się z opanowaniem epidemii, a liczba ofiar śmiertelnych w Nowym Jorku przekroczyła już 1000.

Akcje w Japonii spadły do dziennego minimum w ostatniej godzinie handlu, zas przecenę w Hongkongu napędza informacja, że dwóch największych kredytodawców w mieście, Standard Chartered i HSBC Holdings zawiesiło wypłatę dywidendy z powodu koronawirusa. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane